Szukanie pomocy u mecenasa

prawnik

Pomoc adwokacka w wielu sytuacjach jest autentycznie niezbędna. Jeśli przekroczymy przepisy Kodeksu Karnego, musimy się liczyć z tym, iż zostanie przeciwko nam wszczęte postępowanie sądowe. Niestety, ale radca prawny nie może w tego typu sytuacji występować jako nasz obrońca. Jedynie adwokat, prowadzący samodzielnie działalność i będący aktywny w zawodzie może wystąpić w charakterze obrońcy. Całość procesu rozpoczyna się postępowaniem przygotowawczym, w trakcie którego są gromadzone dowody oraz mają miejsce przesłuchania świadków.

prawoNasza wybrana kancelaria adwokacka prowadzi równolegle własne postępowanie, starając się zgromadzić dowody oraz zeznania na korzyść przedstawionej przez nas wersji zdarzeń. Jeśli nie stać nas na obrońce, to w chwili wystosowania aktu oskarżenia przez prokuratora, zostaje nam przydzielony obrońca z urzędu, który ma nas reprezentować w trakcie całego postępowania. Ważne jest, aby całkowicie podporządkować się do orzeczeń sadu jeszcze z okresu postępowania przygotowującego. Często musimy się liczyć z zabezpieczeniem naszego majątku na poczet ewentualnych kar finansowych oraz zakazem wyjazdu za granicę.

Adwokaci starają się jak najszybciej gromadzić potrzebne informacje- często występują poprzez drogę oficjalną do prokuratury oraz policji. Kancelaria adwokacka szczecin gwarantuje nam pełen profesjonalizm w rozwiązaniu naszych spraw sądowych. Warto jest powierzyć swój niejako los w ręce profesjonalistów, gdyż adwokaci szczecin dzięki swojemu doświadczeniu przeanalizują dokładnie wszelkie materiały i sami ocenią szansy obrony oraz oszacują potencjalnie grożący nam wyrok. Dobrze jest mieć często odłożone pieniądze na adwokata, do którego będziemy przekonani i zaufani. W przypadku cięższych przestępstw sąd może zasądzić środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres maksymalnie do 3 miesięcy.

Zdarza się czasami, że ten czas może się przedłużyć z pewnych ważnych powodów. Jeśli zostanie wobec nas zastosowany taki środek, nasz prawnik szczecin powinien odwiedzić nas w areszcie i powiadomić nas o wszelkich szczegółach toczącego się postępowania oraz zeznaniach świadków. Całość procesu powinna być oskarżonemu znana, tak aby mógł reagować adekwatną obroną do stawianych zarzutów. Są takie sytuacje, w których to właśnie nasz prawnik będzie najbardziej zaufaną osobą, której będziemy musieli powiedzieć wiele, często bardzo nieprzyjemnych faktów, które postawią nas w bardzo niekorzystnym świetle. Wybór dobrego adwokata ma olbrzymi wpływ na przyszłe orzeczenie sądu.