Natychmiastowa pomoc

gabinet stomatologiczny szczecin,

Co zrobić ,gdy boli nas ząb lub co gorsza- zobaczyliśmy ,że rusza się jeden z nich? Pierwszą, dość przerażającą myślą jest – dentysta. Czasem jednak strach przeraża i zamiast wykonać telefon i umówić się na wizytę ignorujemy ból zajadając się tabletkami. Nic dobrego to jednak nie przynosi. Skąd się bierze ta panika i jak ją zwalczyć?

Etap pierwszy- akceptacja

Od lat najmłodszych ludzie przyzwyczajali się do myśli, że dentysta jest straszny, że nas krzywdzi mimo poprawy w jamie zębowej. Niestety nasi rodzice ,gdy chcieli nas do czegoś przekonać , to straszyli lekarzem. Dentysta przyjdzie i wyrwie nam ząbek. To okropne , jednak prawdziwe. To utrwalenie stereotypu sprawiło, że nawet dorośli ludzie imali się jak tylko mogli pójścia do gabinetu. Należy przede wszystkim zapamiętać, że najważniejsze są kontrolne wizyty. Dzięki nim szybko wykryje się powstający uraz i prawie bezboleśnie uda się zapobiec jego dalszemu rozwojowi. To sprawi ,że będziemy mogli zapomnieć o poważniejszych spotkaniach.

Etap drugi- ból

Powodem dla którego z taką łatwością rodzice  mogli szantażować nas dentystą jest ból. Jest to najczęściej przywoływane słowo i wrażenie na myśl o zawodzie dentysta , stomatolog . Przez to ,że wizyty u lekarza są nieregularne i rodzic nie przychodzi z dzieckiem na kontrole , zwalczanie urazu jest o wiele bardziej boleśniejsze. Idziemy do specjalisty dopiero ,gdy nas boli. Wtedy dentysta musi wiercić i plnajlepszy stomatolog szczecin, ombować. Jeśli wzbogaci się częstotliwość wizyt, wtedy będą one właściwie bezbolesne i przyjemniejsze. Należy pamiętać o tym, że dentysta jest tylko człowiekiem i sprawianie nam bólu nie jest dla niego przyjemne!

Wspólne działanie

Nie tylko rodzice starają się teraz zmieniać wizerunek lekarzy, ale i oni sami. Dentysta czy ortodonta zaczynają przełamywać lody i uprzyjemniają wizyty jak tylko mogą. Gabinety stomatologiczne są kolorowe, wygodne, pełne zabawek i pluszaków. Dzieci oczekując na wizytę mogą się dowolnie rozluźnić i zająć czymś myśli. Lekarze są bardzo otwarci i mili, zagadują małych pacjentów podczas kontroli. Zaś na sam koniec obdarowują dzieciaki lizakami, gumami, cukiereczkami praz dają nagrody za odwagę- dyplomy, ordery, naklejki i inne małe podarunki. Niby drobnostki, ale za to bardzo radują  odważnych maluchów i sprawiają ,że nie boją się z powrotem wrócić. Słowo dentysta zaczyna tracić swój przerażający wydźwięk, za to zaczyna przyciągać. To bardzo pozytywny zawrót, czekamy na kolejne pomysły i pamiętajmy- my dorośli też nie mamy się czego obawiać!