Pożar na platformie wiertniczej

platforma

W Zatoce Meksykańskiej doszło do tragicznego wypadku na platformie wiertniczej. Najnowsze wiadomości podają, iż w całym zdarzeniu ucierpiało wiele osób, cztery osoby zmarły. W czasie akcji ratunkowej zostało ewakuowanych około trzystu pracowników. Na razie ustalono cztery ofiary śmiertelne, ale być może liczba ta jeszcze się powiększy. Jak jednak podkreśla firma wiertnicza, nie ma ryzyka skażenia środowiska. Informacje wskazują na dramatyczne wydarzenia, jakie sprawiły, że Zatoka Meksykańska znalazła się na oczach całego świata.

pożarDo wypadków na platformach wiertniczych dochodzi dość często i mają one tragiczny charakter. W tym przypadku, jak na razie się wskazuje, obyło się bez groźnego skażenia środowiska, a to jest niezwykle ważna informacja w tym zakresie. Ucierpiało jednak wiele osób. Najnowsze wiadomości wskazują na cztery zmarłe osoby, ale liczba ofiar może być większa, natomiast ewakuacji poddano ponad trzystu robotników, którzy zajmują się pracą na platformie wiertniczej. Służby ratownicze informują o tym, że około czterdziestu pięciu osób odniosło ciężkie obrażenia w wyniku pożaru na platformie wiertniczej.

W zorganizowanej błyskawicznie akcji ratowniczej udział brało aż osiem statków strażackich, które gasiły pożar. Wydarzenie było niezwykle dramatyczne. W Internecie pojawiają się zdjęcia i filmy, jakie zarejestrowały ową tragedię. Widać gęste opary dymu i strażaków starających się opanować sytuację. Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze z iloma ofiarami mamy rzeczywiście do czynienia i jakie straty spowodował pożar. Nieznana jest jeszcze przyczyna pojawienia się pożaru, zlokalizowano jedynie miejsce, w jakim się rozpoczął. Warto wiedzieć, że Zatoka Meksykańska jest jednym z najcenniejszych źródeł wydobycia ropy naftowej na świecie, zajmuje dziesiątą pozycję w światowym rankingu. Każdego dnia wydobywa się tutaj ponad dwa miliony baryłek, więc jest to biznes wart wiele pieniędzy. Kolejne wiadomości o przyczynach tragedii będą znane w momencie zakończenia śledztwa w tej sprawie.