Nalewka najlepsza na każdą chorobę

nalewka

Domowe nalewki to idealny lek na choroby i inne dolegliwości. Z pomocą naturalnych substancji można stworzyć wspaniałe napitki, jakie będą nas zimą rozgrzewać i jednocześnie dostarczą wielu cennych witamin i składników. Przy okazji jest to także bardzo ekskluzywny alkohol. Dzisiaj warto postawić na takie naturalne trunki. Nie powodują one później poczucia kaca, więc tym bardziej można się na takie rozwiązanie zdecydować. Nalewki lecznicze to wspaniały dodatek, gdy podajemy obiad czy deser. Warto więc koniecznie zainteresować się tą sztuką, jaka obecnie zyskuje coraz więcej zwolenników.

Stworzenie dobrej nalewki

nalewkiPodstawą do stworzenia dobrej nalewki są owoce. Można je sporządzić z cytryn, aronii, porzeczek czy wiśni. Jeśli jednak poszukujemy czegoś bardziej oryginalnego, to warto wziąć pod uwagę chociażby owoce pigwy, które pod postacią nalewki smakują po prostu wyśmienicie. Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie nalewki z dzikiej róży, głogu czy nawłoci. Wystarczy przejść się po polu, lesie czy pobliskiej wiosce, by znaleźć takie naturalne składniki do swojej nalewki.
Owoce należy w odpowiedni sposób przygotować, oczyścić, a jeśli przygotowujemy nalewkę z dzikiej róży, to takie owoce warto także zamrozić. W ten sposób stają się słodsze, a nalewka będzie jeszcze smaczniejsza. Następnie całość należy umieścić w specjalnej butli do tworzenia takich trunków. Owoce zasypujemy cukrem – najlepiej wykorzystać zdrowy cukier brązowy. Całość zalewamy spirytusem i odstawiamy na kilka tygodni. W tym czasie składniki powinny się dobrze połączyć, a nasza nalewka powinna uzyskać przejrzysty miodowy kolor, czy też inny właściwy dla konkretnych owoców, jakie wykorzystaliśmy. Kolejnym etapem jest rozrabianie ekstraktu i rozlewanie do butelek. Tutaj w zależności jak mocny efekt chcemy uzyskać, takie stosujemy proporcje. Nalewki powinny być dość mocne, ale jednocześnie słodkie, więc nie można przesadzać, nuta owocowa powinna być mocno wyczuwalna. Wiele osób dodaje także sok z cytryny czy odrobinę miodu, by smak był jeszcze ciekawszy, więc można nieco bardziej w tym zakresie poeksperymentować. Takie nalewki powinny leżakować do pół roku. Po tym czasie można spróbować swoich własnych wyrobów i rozkoszować się wyjątkowym smakiem.