Od samego początku

prawnik szczecin,

Kim jest adwokat? Adwokat to osoba zajmująca się reprezentowaniem swojego klienta przed sądem  innymi instytucjami. Zajmuje się również pełną organizacją dokumentów oraz sporządzaniem opinii. Żeby zostać członkiem elity adwokackiej potrzeba wiele wysiłku. Warto jednak go włożyć ze względu na czekające profity.

Czasy nauki

By zostać adwokatem należy przejść długą i wyboistą drogę. Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje. Młody prawnik musi być inteligentny, błyskotliwy, mieć świetną pamięć, doskonale znać przepisy prawne, mieć zdolności oratorskie, dar przekonywania, pewność siebie, umiejętność panowania nad stresem oraz posiadać umiejętności retoryczne. Potem są studia. Trudno jestadwokat szczecin, dostać się na wydział, jednak przy dobrych ocenach i wysoko procentowo zdanej maturze mamy duże szanse. Studia prawnicze trwają pięć lat. Podczas tego czasu młody adwokat czy radca prawny przygotowywany jest do swojej roli. Po tym czasie należy odbyć trzyletnią aplikację prawniczą. Kancelaria adwokacka, w której będzie się ją odbywało powinna być jak najlepsza. Im większy prestiż ,tym większe profity w przyszłości i doświadczenie. Co więcej?

Tor przeszkód

Przed odbyciem aplikacji prawniczej młody prawnik (czy też radca prawny) ma przed sobą ważne zadanie do wykonania. Jest to egzamin państwowy (egzamin wstępny do aplikacji prawniczej). Składa się on ze 150 różnych pytań jednokrotnego wyboru (każde pytanie za 1pkt). Egzamin trwa cztery godziny. By zdać młody prawnik musi zdobyć 100 pkt. Zaś po ukończeniu trzyletniej aplikacji początkujący adwokat musi zdać egzamin ostateczny –tzw. zawodowy. Składa się on z czterech części: prawo cywilne, karne, administracyjne oraz gospodarcze. Po zaliczeniu tego egzamin młody człowiek może nazwać się adwokatem. To wielki dzień i początek zmian w życiu. Zmian  na lepsze.

Droga z górki

Otrzymując tytuł zawodowy jedynym zmartwieniem pozostanie tylko kwestia zatrudnienia. Będąc dobrym uczniem i aplikantem jest szansa, by dołączyć do grona adwokatów już poznanych. Jeśli kancelaria adwokacka uznana nas za godnego członka. Początkujący adwokat czy też radca prawny zarabia od 1,500 do 4,000 złotych. To dość duże kwoty jak na sam początek. W miarę rozwoju i zdobycia wykształcenia prawnik zarabia już kwoty powyżej kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. Jednak tak wysokie kwoty zależne są od naszych klientów i naszej obrotności. Dobry prawnik musi być sprytny i wiedzieć gdzie należy się pojawić. Ten zawód to często interesy, trzeba mieć więc oczy i uszy otwarte. Jednak każdy wie, jak bardzo się to opłaca.