Rozwiązywanie najczęstszych problemów związanych ze stosowaniem e-papierosów

papieros elektroniczny

E-papierosy oferują szereg korzyści w porównaniu z paleniem, ale wymagają trochę działań konserwacyjnych, aby osiągały dobre wyniki i działały płynnie. Niestety nie można po prostu kupić e-papierosa i oczekiwać, że bez żadnych działań z naszej strony, będą zawsze działały płynnie. Dlatego należy zrozumieć podstawy, aby dbać i rozwiązywać problemy związane z e-papierosami. Wtedy e-papierosy będą stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Kiedy urządzenie nagle przestaje działać, pamiętajmy, że istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować, że e-papieros nagle przestaje działać. Jednym z powodów może być kompletna utrata mocy (bez świateł). Jeśli Twoje urządzenie jest kompletnie wyczerpane, nie zaświeci się nawet kontrolka zasilania (wyklucza „mody” mechaniczne).

Mój e-papieros nie działa

Musimy więc sprawdzić, czy nie ma przypadkiem problemu z akumulatorem lub ładowarką. Oto kilka rzeczy do sprawdzenia. Zorientuj się, czy bateria jest wyłączona. To może wydawać się oczywiste, ale jeśli bateria ma włącznik/wyłącznik, mogłeś ją przypadkowo wyłączyć. Przełącznik ożywi znów Twój e-papieros. Następnie sprawdź, czy bateria potrzebuje doładowania. Spróbuj zapasowej baterii, aby sprawdzić, czy urządzenie działa, a następnie wrzuć rozładowany akumulator do ładowarki. Czy ładowarka może być uszkodzona? Czy kontrolki świecą na ładowarce? Możesz spróbować podłączyć nieco rozładowaną baterię, aby sprawdzić czy lampka kontrolka przełącza się z zielonego na czerwony (dotyczy większości ładowarek). Jeśli nie otrzymasz światła lub światło nie zmieni się, gdy dostarczysz dobrej baterii, możesz mieć problem z ładowarką. Jeśli masz woltomierz możesz to sprawdzić. Możesz sprawdzić zasilanie bateryjne w lokalnym sklepie (lub sklepie z e-palaczami).

Naprawa baterii do papierosa elektronicznego

Czy akumulator jest zniszczony lub zepsuty? Jest to kolejna sytuacja, gdy bateria będzie przydatna. Jeśli nie jesteś typem elektryka i nie czujesz się komfortowo z woltomierzem lub testerem baterii, po prostu podłącz zapasową baterię i sprawdź, czy ona działa. Jeśli wszystko działa w porządku, a oryginalna bateria nie będzie naładowana, to problem na pewno dotyczy baterii. Zmień ją! Światło świeci, ale nie produkuje się para? W niektórych sytuacjach, lampki kontrolne na ładowarce mogą pracować (wykluczamy „mody” mechaniczne), ale nie otrzymasz żadnej pary, to problem może dotyczyć ogrzewania. Warto zajrzeć też do tego artykułu. Problem może wynikać ze słabego styku baterii lub złej cewki. Za każdym razem, gdy chcesz kupić nowy e-papieros, pamiętaj o sprawdzeniu długości gwarancji. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się ewentualną awarią Twojego e-papierosa.